AKP’de tasarruf devri: Belediyelerde araç havuzu oluşturuldu, vardiyalı sisteme geçildi

Kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında AKP’li belediyelerde uygulamalara başladı. Türkiye Gazetesi’nin haberine göre bu kapsamda bazı yerel yönetimlerde ilk etapta makam araçları azaltılarak ortak araç havuzu oluşturuldu. Amirler mesai saatleri içerisinde araç havuzundaki ortak araçları kullanıyor. Bunun yanı sıra birçok belediyede üst düzey yönetime “İşe kendi imkânlarınızla gidip gelin” uyarısı yapıldığı belirtiliyor. Mesai saatleri dışında araçlar garaja çekiliyor.

VARDİYALI ÇALIŞMA SİSTEMİ

Aylık akaryakıt limiti de sınırlandırıldı. Ayrıca, personel için vardiyalı çalışma sistemine geçildi. Belediyelere büyük bir yük olan araç bakım masraflarının da en aza indirilmesi için bakımların belediyelerin fen işleri müdürlüklerine bağlı atölyelerde yapılması kararı alındı.

PROMOSYONLARA YASAK

Bunların yanı sıra promosyon ürünleri adı altında ziyaretlerde misafirlere verilen ajanda, kalem, takvim, broşür, çanta, powerbank, USB bellek, saat, rozet, plaket, madalya ve daha birçok hediye alımına yasak getirildi. Konserleri kısıtlama kararı alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x