Britney Spears, Yeni Kitabında Ağızları Açık Bırakan İtiraflarda Bulundu!: “İyi Kız İmajı Hoşuma Gitmiyordu”

Şarkılarıyla çok sevdiğimiz Britney Spears, geçtiğimiz günlerde ‘Woman in Me’ kitabıyla gündeme geldi. Kürtaj olayından Justin Timberlake’e, ‘ebedi bakire’ lakabından ‘iyi kız’ imajına kadar her şeyi anlatarak tam anlamıyla ağızları açık bıraktı.

Buyurun detaylara…?

Kaynak: https://www.buzzfeednews.com/article/…

Britney Spears şu sıralar Instagram’da paylaştığı videolarla ve gönderilerle son zamanlarda sık sık kafaları karıştıran bir isim.

Gel gelelim Britney Spears sadece pop kültüründe değil, aynı zamanda kitap sektöründe de ismini duyurmaya başladı.

‘Woman in Me’ isimli kitabı buna sadece ufacık bir örnek.

Britney’i yakından takip edenler bilir ki 41 yaşındaki şarkıcı, 2008 ila 2021 yılları arasında tam anlamıyla babasının kontrolü altında yaşıyordu.

Britney Spears, dava süreçleriyle adeta pençeleşirken annesi Lynne ve kız kardeşi Jamie, ona yardım edecek ‘hiçbir şey’ olmadığını dile getirdi.

Britney Spears’ın “Woman in Me” isimli kitabı, kendisinin hayatı hakkındaki birçok gerçeği tam anlamıyla gözler önüne serdi.

İsterseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve ayrıntılara geçelim.?

Britney kitabının başlangıcında medyanın onu sürekli olarak “ebedi bakire” olarak nitelendirmesinden dem vuruyor.

Bu sözde ‘iyi kız’ imajının hem hayranların hem de menajerinin çok zorlandığı bir konsept olduğunu söylüyor kendisi. Ancak Britney, 14 yaşından beri cinsel birliktelik yaşadığını ve bunu Justin Timberlake ile gerçekleştirdiğini dile getiriyor.

Ardından Justin’in “Cry Me A River” şarkısının onu utandırdığını ve tam anlamıyla “paramparça” hissettirdiğini dile getiriyor.

Britney, medyanın dayattığı bu “ebedi bakire” kavramını Justin ile yıktığını ve bu yüzden de kendisine “minnettar” olduğunu dile getiriyor.

“Ona kızgın mıydım? Hayır. Dürüst olmak gerekirse Justin’in bazı şeyleri açık açık söylemesi hoşuma gitmişti. Fakat cinsel birliktelik yaşayıp yaşamamam kimi ilgilendirdi?”

Britney ve Justin, 2002 yılında kendisine Justin’in Britney’e yazdığı ‘Bitti.’ mesajıyla ayrıldığını söylüyor. Ayrıldıktan sonra Britney, Colin Farell ile birliktelik yaşadığının da altını çiziyor.

İkili, 2003’teki “The Recruit” filminin galasına birlikte katıldı.

İkilinin ilişkisi, Britney henüz Justin’i aşamadığı için kısa sürdü. Ancak Britney, Colin ile bir şeyler olup olmayacağını hep merak ettiğini de söylüyor.

Kitabın başka bir yerinde Britney, Justin ve Christina Aguilera’dan da bahsediyor.

Justin ve Christina, 2003 yılında ‘Justified & Stripped Tour’ için bir araya geldi. Rolling Stone’un kapağında bir araya geldi. Kitapta Britney, Justin’in Christina Aguilera’ya ‘seksi gözler’ ile baktığını yazdı.

“Zalimce davranmasalar bile yarama tuz basıyormuş gibi hissettirdiler. Neden herkes benim de insan olduğumu unuttu? Atılan manşetlerin bende yara açtı, savunmasızdım.”

Britney ayrıca kariyeri boyunca medya tarafından sıklıkla incelendiğini de dile getiriyor. Röportajlarda ve sonrasında estetik operasyonlar geçirdiğine dair spekülasyonlar, bayağı bir acı çektirmiş ünlü şarkıcıya.

Bu süreçte sık sık ‘garip yorumlarla’ karşıya karşıya kaldığını ve gösterilerinde kendisinin ‘yaşlı erkeklere doğru süzüldüğünü’ iddia eden kişilerin olduğunu da yazdı.

Örneğin, 2003 yılındaki Diane Sawyer röportajında yer alan Britney, sunucunun Justin hakkında sorulan “sert sorular” nedeniyle gözyaşlarına boğulduğunu söylüyor.

‘Ulusal bir kanalda konuşmaya zorlanmamalıydım, herkesin önünde ağlamaya zorlanmamalıydım.’

Çocukları konusunda Britney, ilk oğlunu doğurduktan sonra “perinatal depresyon” yaşadığını da hatırlıyor. Annesinin, çocukları Britney’den alacağına dair de iddialarda bulunuyor.

“Depresyona girdim. Paparazzilerin ve magazin dergilerinin dünyasında son derece savunmasız görünüyorlardı. Aşırı korumacı olduğumdan şüphelenmeye başladım.”

Britney’nin de dediği gibi çocuklarının doğumundan önce ve sonra, paparazziler tarafından yakından takip edilmiş.

Günler sonra Britney, bir paparazzinin arabasına şemsiyeyle saldırırken görüntülenmişti. Bu olayın kendisinde derin bir yara bıraktığını da ekliyor.

Sonrasında Britney, özür dilemek için ajansa ulaştığını ve o esnada kendinde olmadığını söylüyor. 

Peki siz neler düşünüyorsunuz bu kitap hakkında? Haydi yorumlara!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir