Kurum’dan Erdoğan’ı kızdıracak sözler

Herkesin oyuna talip olduğunu söyleyen Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum’a, katıldığı yayında “DEM Partililerin standına uğrar mısınız?” sorusu yöneltildi.

Kurum “Oraya da öbür tarafa da uğrarım. Derneğine de vakfına da giderim. Alevi vatandaşlarımızın tüm vakıflarına, derneklerine gidiyorum” yanıtını verdi. Kurum, kırmızı çizgisinin ”terör” olduğunu belirterek “Teröre karşı söylemde netiz. Her türlü terör odağına karşı duruşumuz bellidir. Terörün dışında herkes de bizim kardeşimizdir” dedi.

Öte yandan anketlerde 1.8 puan önde olduğunu ileri süren Kurum; YRP, Saadet, Gelecek ve DEVA seçmeninden de oy istedi.

ERDOĞAN: DEM’İN TEK MİSYONU…

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, son olarak partisinin dünkü Van mitinginde “DEM dediğiniz partide kimin iradesi kimin elinde belli değil. Bu yapının gerçek anlamda bir siyasi faaliyetini, ülkenin ve milletin hayatını değiştirecek bir programını, projesini, gayretini gördünüz mü? Göremezsiniz. Çünkü bu yapının tek misyonu, Türkiye’nin aleyhine olan ne varsa ona destek vermektir. Mirasyedisinden partimizin eskilerine kadar ötekileri söylemeye gerek bile duymuyorum” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x