Volkswagen varoluş mücadelesi veriyor, son kozu bu otomobil

Modern tasarımı ve yüksek performansıyla dikkat çeken bu model, elektrikli araçlara olan bakış açısını değiştiriyor. Hem günlük kullanım hem de uzun yolculuklar için ideal olan ID.Buzz GTX, sürdürülebilir mobiliteyi güç ve konforla buluşturuyor.

Birkaç gün önceki bir ön gösterimden sonra Volkswagen bugün ID. Buzz GTX’i resmi olarak tanıttı. Diğer GTX modelleri eğer sıcak hatchback’lerse, bu bir sıcak van mı oluyor? Kararı siz verin.

GTX, bir van için etkileyici özellikler sunuyor: İki elektrik motoru toplamda 250kW / 340 PS / 335 hp güç üretiyor ve bu da onu “tüm zamanların en güçlü Bulli’si” yapıyor. 0’dan 100 km/s hıza sadece 6.5 saniyede ulaşabiliyor.

İki yeni batarya ile geliyor. Standart aks mesafesine sahip GTX modeli 79kWh net kapasiteli bir bataryaya sahipken, 250 mm uzatılmış aks mesafesine sahip versiyonu 86kWh net kapasiteli bir batarya ile donatılmış. Küçük batarya 185kW DC ile şarj edilebiliyor ve bu oranda %10’dan %80’e şarj olması yaklaşık 26 dakika sürüyor. Daha büyük batarya 200kW DC şarjı alabiliyor ve daha yüksek kapasitesine rağmen %10’dan %80’e 26 dakika içinde şarj olabiliyor.

Normal aks mesafeli ID. Buzz GTX 1,800 kg çekme kapasitesine sahipken, uzatılmış aks mesafeli vanın çekme kapasitesi 1,600 kg. Dört tekerlekten çekiş sisteminin “büyük çekiş avantajları” sayesinde, VW bu aracı genellikle kaygan zeminlerde hareket ettirilen tekne veya at römorkları için ideal bir araç olarak görüyor.

Volkswagen varoluş mücadelesi veriyor, son kozu bu otomobil

Standart aks mesafeli versiyon beş veya altı koltuklu olarak mevcut, ikinci ve üçüncü sıralarda ikişer adet bağımsız koltuklarla. Uzun aks mesafeli ID. Buzz GTX ise ikinci sırada üç koltuklu bir bank ve üçüncü sırada iki adet bağımsız koltukla yedi koltuklu bir seçenek sunuyor. Standart aks mesafeli modelde ikinci sıra koltuklar 150 mm, uzun aks mesafeli vanda ise 200 mm boyunca uzunlamasına hareket ettirilebiliyor.

Beş koltuklu normal aks mesafeli versiyonun bagaj hacmi 1,121 l’den 2,123 l’ye kadar çıkarken, uzatılmış GTX versiyonu beş koltukla 1,340 l’den 2,469 l’ye, yedi koltukla ise 306 l hacme sahip.

İçeride, 12.9 inçlik merkezi bir dokunmatik ekran ve ısı ve ses kontrolü için aydınlatmalı bir dokunmatik çubuk bulunuyor. VW‘nin IDA sesli asistanı ChatGPT entegrasyonu özelliğine sahip. Ayrıca, şeffaftan opak renge elektronik olarak değiştirilebilen akıllı camla donatılmış bir panoramik güneş tavanı seçeneği de mevcut. Bu, VW‘de kullanılan en büyük panoramik güneş tavanı.

GTX’in tavan döşemesi siyah, koltukları ise “özgü yeni GTX tasarımı”, “siyah ArtVelours Eco mikro polar kaplamalar ve yeni bir elmas deseni ile süslenmiş ve kırmızı kontrast dikişler ve kırmızı borularla zenginleştirilmiş.” Direksiyon üzerindeki zorunlu kırmızı dikişler de dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x