Öğrenciler 4 ay yaz tatili yapacaklar, artık kesinleşti

Öğrenciler artı yaz tatili için geri sayıma geçtiler. Hayli zorlu geçen bir eğitim öğretim döneminde daha sona yaklaştık.

Öğrenciler artık yaz tatili için sabırsızlanıyorlar. Kolay değil, 9 koca aydan sonra öğrencilerin artık dinlenmeye ihtiyaçları var.

Malum yaz tatili bu yıl Kurban Bayramı ile kesişti. Yani Kurban Bayramı’nden hemen önceki Cuma günü yaz tatili başlayacak.

Nitekim Eylül’ün ikinci haftasında da okullar açılacak. Fakat burada önemli bir nokta var.

Bilindiği üzere kısa süre önce müfredat askıya çıkmıştı. Nitekim yeni müfredatın yeni eğitim öğretim döneminde uygulanacağı da kesinleşti.

Elbette bu durum yaz tatili süresini de direkt olarak etkileyecek. Çünkü müfredatın direkt olarak öğrencilere sunulması yerine oryantasyon sürecinin hayata geçirilmesinden bahsediliyor.

Bu oryantasyon süreci öğrencilerden ziyade öğretmenleri kapsayacak.

Öğretmenlerin yeni müfredata alışmaları ve hazırlanmaları için ek bir süre verilebileceği belirtiliyor.

Bu durumda okulların açılmasının Ekim ayının ilk haftasına ertelenmesi de söz konusu olabilir.

Elbette bunlar şimdilik kulis dedikodularından ibaret. Yani eğer öğretmenlere oryantasyon uygulayalım diye bir karar alınırsa okulların açılması da Ekim ayının ilk haftasına ertelenebilir. Tabi ki şunu yanlış anlamamak gerekiyor.

Böyle bir durumda bile öğretmenlere ek bir tatil olmayacak. Sadece öğrenciler için yaz tatilinin uzaması söz konusu olacak. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x